АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве  

Дата и час: Съб Дек 09, 2023 4:38 pm


Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 1 мнение ]
Автор Съобщение
 Заглавие: ЛЕЧЕБНАТА СИЛА НА КАМЪНИТЕ
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 4:49 pm 
Newbie
Newbie

Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 12:31 pm
Мнения: 2
Минералите са чудо на природата и като всяко чудо са привличали интерес към себе си, а тайните около тях са раждали легенди. Скъпоценните и полускъпоценните камъни са били познати на хората още от древността - най-напред са ги използвали като оръжия, оръдия на труда, материал за строителство, а след това със своята красота и блясък са радвали, вдъхновявали, пазили и лекували хората. Използвали ги и за различни религиозни и магически ритуали. Според някой специалисти още атлантите са използвали кристали като проводници на космическата енергия.
В лечебните свойства на минералите хората са вярвали още от най-дълбока древност. Онова, което е било известно на всяка древна култура , на всеки шаман, жрица и лечителка се преоткрива, прилага и оценява отново.
Най-старото свидетелство за използване на минералите при лечение на болести се смята папирусът на Еберс, който се съхранява в Берлин. Той е датиран от XVI век пр.н.е. и носи името „Книга за приготвяне на лекарства за всички части на тялото”.
Според някой учени маите били първите, които започнали да ги използват за диагностика и лечение на някои болести. Други специалисти търсят корена на минералотерапията в Индия.
Хилядолетия минеролотерапия се е прилагала в древен Египет, Индия, Китай и Тибет. В древен Китай, камъните са били използвани като биостимулатори за изравняване на енергията „Ин-Ян” , а в техниките на фън шуй като регулатори на протичащата в нас и около нас енергия. В Китайската медицина и до днес се използва нефрита, при болки в кръста и при болести на бъбреците.
Индийските лечители са използвали минерали за отблокиране и зареждане на енергийните центрове- чакри. И днес в Индия в много медицински институти се подготвят лекари на основата на Аюрведа и съществуват болници, където лечението се провежда с минерали и билки.
Йогите използват определени камъни с помоща на които може да бъде защитена и предпазена от негативно въздействие човешката аура.
Тибетските монаси можели да лекуват 404 болести като и до днес използват над 100 вида минерали в малки количества за приготвяне на различни препарати и мехлеми.
Минералите и кристалите като инструменти и средства за лечение се използват от хилядолетия, но начините и процесите на тяхното лечебно въздействие сега се проучват и доказват със съвременните научни методи- квантова физика, рентгенова кристалография, цветна спектроскопия, компютърен анализ и дори теоритична медицина. Изследванията показват, че лечебната сила на минералите е свързана с техните 7 основни свойства: химичен състав, микроелементи, електрически и магнитни свойства, цвят, твърдост, прозрачност и кристална структура.
Химичният състав на минералите е определящо качество при използването им в прахообразно състояние, под формата на разтвори или мехлеми.
Микроелементите, които понякога са в безкрайно малко количество, но те определят, както цвета на минералите, така и тяхното въздействие.
Магнитните и електрическите свойства са различни за отделните минерали и по този признак се разделят на диамагнитни, парамагитни и феромагнитни.
Има много и най-различни начини да черпим от лечебната сила на минералите и кристалите, но това в следващият пост.

Споделяне във Facebook



Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 1 мнение ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани, и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов