АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве  

Дата и час: Вто Ное 30, 2021 12:57 am

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 4 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Питане относно подсладителите
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2010 12:42 am 
Newbie
Newbie
Аватар

Здравейте,
много се радвам, че ще имаме на разположение диетолог.
Интересува ме мнението Ви за подсладителите. Безвредни ли са и дали продуктите за диабетици могат да се използуват от здрави хора желаещи да отслабнат? На повечето от тези продукти пише, че съдържат фруктоза.
Доколкото знам, от нея също се дебелее.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Питане относно подсладителите
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 1:47 am 
Newbie
Newbie

Здравейте Мариана!
В България се предлагат два вида заместители на захарта: естествени подсладители, които са калорични /фруктоза и сорбит/ и изкуствени подсладители, които не съдържат калории и не повишават кръвната захар /захарин, цикламат, ацесулфам К, нутрасуит и пр/. Всички те са позволени за употреба в нашата страна, но за съжаление в последните години изкуствените подсладители все по- често се свързват с редица заболявания. :o :o
Всеки човек /здрав или с диабет/ има нужда от нещо сладко от време на време. Категорично смятам, че здравите хора, които искат да намалят теглото си, а също и хората с диабет не трябва да консумират диабетични шоколади, вафли бисквити и пр. Тези продукти имат почти същите калории като обикновените, често са много по- богати на вредните за организма хидрогенирани масла /маргарин/, по-скъпи са и не са така вкусни. Етикетът "диабетичен" и "диетичен" често заблуждава потребителите и те смятат, че могат да ядат тези храни в неограничени количества, което не отговаря на истината. В моята практика аз препоръчвам на хората с наднормено тегло и диабет обикновените, подсладени със захар храни, като определям подходящите за тях количества, честота и време за консумиране

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2011 5:14 pm 
Newbie
Newbie

Здравейте,
и аз искам да попитам относно бялата рафинирана захар. Наскоро получих информация, че тя въобще не е полезна за организма, като извличала някакви минерални соли от костите на човек, като по този начин е предпоставка за евентуални разболявания от остеопороза (или както точно се пише не знам) и влияе негативно върху здравината на костите ни. Искам да попитам първо има ли въобще нещо вярно в това твърдение ? Също така ми препоръчват качествена кафява захар, като по-удачен вариант и естествени плодове като ягоди, ябълки и т.н. Ако наистина е по-добре да се приема кафява, а не бяла захар, то как да познаем коя е качествена и коя не? Благодаря Ви предварително :)

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 06, 2014 6:48 am 
Newbie
Newbie

ако губите вода състарявате се преждевременно. Ако искате да сте сигурни, че отслабвате здравословно, то следете и тези неща...

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 4 мнения ]