АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве  

Дата и час: Вто Ное 30, 2021 1:04 am

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Защо съм дебела ?
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2010 11:56 am 
Sr. Member
Sr. Member
Аватар

Аз не съм от тези дето са 49 кг. , но много им тежат и искат да станат 45. Аз съм наистина "яка" мацка :) Винаги съм била леко пухкава, от дете, та до сега, когато съм си направо дебела. Висока съм 158 кг. , до скоро бях 89кг. , сега съм 84кг. Пия програмата на Хербалайф,която преди 10 години ми помогна много. Сега обаче усещам,че нещата стават по бавно,може би е от възраста ??? Дали имам проблем например с щитовидната жлеза? Да я изследвам ли?
Храня се нормално, не преяждам. Не обичам да ям много неща,а други никога не съм опитвала. Може би, това че ям ограничен вид храни също има значение.
Много ще съм благодарна на съвет от Вас !

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Защо съм дебела ?
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 1:01 am 
Newbie
Newbie

Здравейте! Ще се опитам да помогна, да намалите килограмите си, а също и да отговоря на въпросите Ви :)
Разбира се с увеличаване на годините, обмяната на веществата се забавя, което увеличава риска от напълняване и прави отслабването все по- трудно. Възможна причина за наднормено тегло е и понижената функция на щитовидната жлеза. Но преди да си правите каквито и да било заключения и изследвания, направете запис на храните и напитките, които консумирате в продължение на 3-4 дни. Не променяйте нищо - хапвайте обичайните храни, в обичайните количества и часове и записвайте всичко... Запишете и вида и продължителността на физическата си активност през тези дни. Изпратете ми записа, за да го коментираме и да намерим най-добрия за Вас хранителен режим. Споделяте, че не прекалявате с храната, но не само калориите и количествата са важни! Това кога консумирате различните видове храни и как ги комбинирате има голямо значение за теглото, но за тези неща ще говорим когато имате готов запис, защото в него се крият отговорите на Вашите проблеми
До скоро ;) ;)

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2010 3:12 pm 
Sr. Member
Sr. Member
Аватар

Здравейте Галя ! Благодаря Ви , за това, че искате да ми помогнете. Ето накратко за мен.
Не обичам да закусвам, за сметка на това пия кафе със захар, пия по 2 чаши . Пуша цигари, повече от колкото трябва, може би по 15 на ден. Ставаме по различно време всеки ден, зависи от малката. Между 8 и 10 часа
Опитвам се да пия повече вода, поне 1.5л.
Обичам тестени неща,но не и хляб, освен ако не е на сандвичи. Тия дни храната ми е основно пуешко месо,готвено с картофи,грах и зелен боб. Салата домати и краставици. Това са единствените зеленчуци,които ям в сурово състояние.
Малко сирене и кашкавал покрай салатата. Обичам газираните напитки, но напоследък силно се ограничавам и пия по 2-3 чаши кола на ден. Обяда обикновено е около 13-14 часа.
Обичам тестените неща и сладките. Вчера правих баница и си купихме толумбички за десерт.
Физическо натоварване почти нямам, освен с детето у дома. Сега и времето е много лошо , та не излизаме даже и на разходка.
Опитвам се да вечерям възможно най-рано, но не се получава. Обикновено вечеряме около 19 часа.
Ако искате допълнителна информация , само кажете :)
Благодаря Ви още веднъж !

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 11, 2010 11:13 pm 
Newbie
Newbie

Като цяло в храната Ви преобладават въглехидратите /картофи, банички, десерти, захар, напитки със захар и пр/. Това, заедно с наднорменото тегло води до свръхпроизводство на инсулин, а той от своя страна блокира разграждането на мазнините и прави отслабването мъчително трудно. ??? Намирате се в порочен кръг: ядете въглехидратни храни, панкреасът отделя много инсулин, това Ви кара отново да търсите въглехидратни храни и т.н. За да се изгради подходящ режим ми е необходимо да знам не какво обичате, а какво и колко консумирате в отделните приеми, например: сутрин - голямо кафе със супена лъжица захар, към 10 часа - една голяма ябълка, 15 ч - порция мусака, 2 филии хляб Добруджа и половин шоколад в 21 часа бира и пр...
Досадно е да се пише три дни, но за изграждане на режима е абсолютно необходимо.
В очакване на записа, Галя

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 12, 2010 9:24 am 
Sr. Member
Sr. Member
Аватар

Не знаех , че точно по този начин ми влият въглехидратите, но принципно знам , че за мен са една от причините да дебелея. Бях правила без въглехидратна диета и имаше резултат. Много ми е трудно обаче и вече няколко пъти я почвам и до никъде не стигам.
Ще си запиша храните и часовете зе 3 дни :) Няма никакъв проблем. Започвам от днес :)
МЕрси много,Галя !

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]