АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве  

Дата и час: Вто Ное 30, 2021 2:43 am

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 10 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Запитване
МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 5:02 pm 
Newbie
Newbie

Здравейте,Галя малко ще бъда по подробна,за да мога да Ви обясня проблема си.
Преди 6месеца спрях да пуша,същевременно започнаха и проблеми с менстр. ми цикъл/на 44г. съм/и напълнях със 7кг./преди бях 60кг. при ръст 170см./ оттогава до ден днешен не мога да отслабна и грам.За да съм по-подробна ще Ви напиша какво ям през целия ден:
8,00ч.-кафе без захар,10,00ч.-половин кофичка кис. мляко "Култура"-0,1% с овесени трици,12,00ч. една ябълка,14,00ч.-100г. бисквити Хугаренас,16,00ч-1-2 ябълки,вечеря-салата/зеле,морков,домати,краставици/ и някакво месо/свинско,пилешко,кайма/ или риба.
Всеки ден/вече 4 години/ ходя 5км пеша,играя от 2месеца 3-4 пъти в седмицата аеробика по 40мин.Не ям сладко/много рядко/ тестено,никакъв хляб,не пия газирано само мин. вода и вечер по чаша бяло вино.Е това е ,моля да ме посъветвате, защото сигурно някъде греша,тъй като не отслабвам.
С поздрав.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Запитване
МнениеПубликувано на: Пет Май 28, 2010 9:33 pm 
Administrator
Administrator
Аватар

Моля за малко търпение. Галя е в командировка. Като се върне обеща на Ви отговори.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 29, 2010 11:27 am 
Newbie
Newbie

Благодаря,ще изчакам.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 10:03 pm 
Administrator
Administrator
Аватар

Не зная по какви причини Галя не се включва. Ще се опитам аз да отговоря. На първо време ще попитам дали сте си правила изследване на хормоните на щитовидната жлеза и дали не пиете някакви лекарства, чието странично действие да е пълнеене?

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 21, 2010 4:15 pm 
Newbie
Newbie

не пия никакви лекарства,изследване на щитовидната жлеза не съм правила,но и на мен ми хрумна да си направя,но по мои наблюдение напълнях когато отказах цигарите.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 21, 2010 4:38 pm 
Administrator
Administrator
Аватар

Дааа, позната история.
Поздравления за цигарите!
При тебе /нали може да си говорим на "ти"?/ се е получило наслагване на две фактора за пълнеене и това прави задачата по-трудно изпълнима.
Ще ти дам няколко съвета, но си мисля, че няма да е зле да си помогнеш с някоя и друга хранителна добавка.
Няма смисъл човек да се мъчи с тежки и изтощителни диети. Ограничаване приема на калории - да . Но когато гладуваш /както правиш ти/, организмът ти изпада в стрес, че не получава храна и се радва на всяко нещо ,което хапнеш и гледа да го складира като запас. Ей така се дебелее от "всичко".
Затова е хубаво да му "поотпуснеш" края и да поразнообразиш храната си.
Би могла да попиеш минифемин. Абсолютно безвреден е и мисля, че ще ти подтисне апетита и ще засили обмяната на веществата.
Като станеш от сън изпий една чаша топла вода /колкото по-топла, толкова по-добре/ с няколко капки лимон.
За закуска /около 30 минути след водата/ можеш да си позволиш филийка хляб Тонус ,няколко маслини и белтъка от сварено яйце.
Хубаво е да ходиш пеша , НО с бърз ход .Редуваш бързо ходене 10 минути с още по-бързо 10 минути-така 30-40 минути. Не мисля, че е необходимо по-голямо натоварване.
Ако има откъде да си набавиш тибетската гъба, от която се прави кефир, ще е много добре. По чаша кефир половин час след храна, спомага за сваляне на доста килограми.
Хубаво е да се консумира повечко червен пипер, който засилва изгарянето на излишните мазнини.
Със същото действие са лимоните и грейпфрутите.
Вода, много вода - литър и половина ,два на ден.
От голямо значение е и какво е месото, което консумираш. Повечето са пълни с хормони. Затова когато се готви пиле, трябва да се вари около 20 минути и да се изхвърли тази вода.
Идеята да си изследваш хормоните / и не само на щитовидната жлеза/ идва от факта, че имаш проблеми с цикъла. И тук нещата биха могли да се коригират с природни продукти.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 25, 2010 3:50 pm 
Newbie
Newbie

Деси,много ти благодаря за отговора,повечето неща ги правя още преди да откажа цигарите/пиенето на топло вода сутрин,ходенето пеша-6км. всеки ден в продължение на 4г./
тибетската гъба ще ми я дадат в края на месеца/чаках да ми отгледат/ ще пробвам нея и хапчетата и дано да има ефект че вече полудявам . Още веднъж ти благодаря и ще пиша като има резултат.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 02, 2010 12:39 am 
Administrator
Administrator
Аватар

Ураааа - Галя се върнала. Ще каже дали става диетолог от мене.
Само още един съвет от мене - пробвай да попиеш чай Инхуа.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 05, 2010 10:59 am 
Newbie
Newbie
Аватар

Здравейте Вили и Деси!
Поздравления, че сте отпочнали "борбата" без да губите време!
Макар да не е дипломиран диетолог, Деси е с богат опит в областта, а практиката е по-важна от теорията ...O0
Вили, смятам, че идеята за консултация с ендокринолог е добра, за да се уточни функцията на щитовидната жлеза, а също и количеството на отделяния инсулин.
По отношение на храната - като количество и калории си дори под препоръчвания минимум, така че няма накъде повече да я намаляваш.
Не започвай обаче деня си с овесени ядки, пловоде, бисквити и др. въглехидратни храни, защото така стимулираш отделянето на инсулин още от ранни зори, а той стопира разграждането на мазнините и трупа нови. Преди закуската пий чаша топла чешмяна вода, но не й слагай нито лимон, нито мед, нито каквато и да било билка. Половин час по-късно пий кефира за закуска. За обяд хапвай млечен продукт /около 1 твоя длан/ или яйца, като ги комбинираш с около 2 твои шепи зеленчуци. Два часа по-късно плод /1брой или шепа, ако са дребни/. Вечерята да остане каквато е сега.
Освен това следи теглото си не само като цяло, а като разбивка /мазнини, мускулна маса, вътрешни органи и пр./ Понякога теглото остава непроменено, но съотношението мазнини към други тъкани се променя.
Поздрави
Галя

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 19, 2010 11:13 am 
Newbie
Newbie

Галя,благодаря за отговора,ще следвам съветите Ви,ще пиша като има резултат.

Споделяне във Facebook

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 10 мнения ]