АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве  

Дата и час: Чет Юни 25, 2026 9:58 am


Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 2 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Кафе със спрей
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 11:27 pm 
Administrator
Administrator
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 5:23 pm
Мнения: 2355
Сервират кафе със спрей за комари
Напаст от Дунав гони клиенти от капанчетата във Видин

ВИДИН. Нова мода тръгна край Дунав. В капанчетата на открито сервират кафе със спрей против комари. С екстрата търговците се опитват да запазят клиентелата си, оредяла напоследък заради напаст от насекоми от реката.
Хапят жестоко и гонят гостите от външните маси, оплакаха се собственици на заведения. Безплатната защита въведе първо бизнес дама от града. Само ден след това спасителният флакон се сервираше и в капанчетата в крайбрежния парк.
Нашествието на комари няма аналог от 35 години насам, призна шефът на дезинфекционната станция Веселин Кръстев. Падналите дъждове, последвани от високите температури, са станали инкубатор на кръвосмучещи, обясни микробиологът. Само за 3-4 дни нови поколения попълват рояците. Особено нетърпими са насекомите от 21 до 22 ч, когато се хранят.
Службата е пръскала седем пъти града с различни препарати. За пръв път е изпробван и английският димилин, но комарите не спират да нападат и хапят хората.
Всеки втори във Видин е с пъпки като болен от шарка. Напатилите се местни изкупиха геловете, лосионите и спрейовете от аптеките. Цената на един флакон е между 5 и 7 лева.
Първолета Цветкова

Споделяне във Facebook


_________________
„На зло куче – зъл прът“


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re:Кафе със спрей
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 3:04 pm 
Full Member
Full Member
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 8:31 pm
Мнения: 132
Местоположение: Добрич
Браво ! Супер находчиво от страна на търговците !

Споделяне във Facebook


_________________
щъпук


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 2 мнения ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани, и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов