С 218 повече са новородените до края на юли в АГ-болницата във Варна спрямо същия период на 2008 година
Явно е, че има бум в раждаемостта в цялата страна”. Това заяви на пресконференция в морския град управителят на болницата д-р Петър Атанасов, предаде репортер на радио "Фокус" - Варна. Това заяви на пресконференция във Варна управителят на СБАГАЛ "Проф. д-р Д. Стаматов" в морския град д-р Петър Атанасов, предаде репортер на радио "Фокус" - Варна. Той допълни, че новородените в болницата до края на юли са с 218 повече спрямо същия период на 2008 година. Атанасов добави, че във Варна се наблюдава бум и специално по отношение на многоплодните бременности, които за периода са 58, докато за първите 7 месеца на миналата година те са били 33. Той уточни, че 6 майки са родили по три деца, а в останалите случаи става дума за двойки близнаци. Д-р Атанасов добави, че тази тенденция съответно е свързана и с увеличение в броя на недоносените бебета, които за от началото на годината до края на юли са били 271, а за същия период на предходната година са били 170. По негови думи, в момента в болницата например има двойка близнаци, тежащи по 770 грама. Петър Атанасов подчерта, че за нуждите на здравното заведение са необходими още най-малко 5-6 кувиоза за обгрижване на недоносените бебета.
Споделяне във Facebook