АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве  

Дата и час: Чет Юни 25, 2026 5:52 am


Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 2 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Земетресение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 11:05 am 
Administrator
Administrator
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 5:23 pm
Мнения: 2355
Земетресение с магнитуд 3,5 по Рихтер е регистрирано на територията на България
27 юли 2009 | 11:52 | Агенция "Фокус"
София. Земетресение с магнитуд 3,5 по Рихтер е регистрирано на територията на България - това стана ясно от интернет страницата на Европейски средиземноморски сеизмологичен център, показа справка на Агенция “Фокус”.
Епицентърът на земетресението е на 41 км южно от Пловдив, 25 км североизточно от Смолян. Трусът е на 10 км дълбочина, регистриран е в 11,40 ч.

Споделяне във Facebook


_________________
„На зло куче – зъл прът“


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re:Земетресение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 1:18 pm 
Administrator
Administrator
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 5:23 pm
Мнения: 2355
Пловдивчани усетиха силно и втория трус
27 юли 2009 | 14:16 | Агенция "Фокус"
Пловдив. Пловдивчани не са единни дали вторият трус е бил вертикален или хоризонтален, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Някои от тях се съмняват и в магнитуда на трусовете, който се посочва официално. Мнозина си спомниха за крумовските земетресения от 2002 година в района. Вторият трус е усетен от хората около 13,45 часа. В 13.45 ч. пак ни удари, но този път хоризонтално, отново трусът е бил с буботене и тътен. Разлюляха се бюрата – каза служителка на пловдивска фирма, която се намира на сравнително висок етаж. Според пловдивчани, малките деца са се уплашили, най-вече от паниката на по-възрастните. Вторият трус бил „доста продължителен”, според граждани.
В Асеновград хора също са се паникьосали, особено възрастни и тези, които са по горните етажи. Според граждани – разместили са се предмети по секциите и бюрата, картини по стени, разклатили са се полюлеи, тези, които са били седнали, са усетили как под тях се мести столът и бюрото.

Споделяне във Facebook


_________________
„На зло куче – зъл прът“


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 2 мнения ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани, и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов