Пловдивчани усетиха силно и втория трус27 юли 2009 | 14:16 | Агенция "Фокус"
Пловдив. Пловдивчани не са единни дали вторият трус е бил вертикален или хоризонтален, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Някои от тях се съмняват и в магнитуда на трусовете, който се посочва официално. Мнозина си спомниха за крумовските земетресения от 2002 година в района. Вторият трус е усетен от хората около 13,45 часа. В 13.45 ч. пак ни удари, но този път хоризонтално, отново трусът е бил с буботене и тътен. Разлюляха се бюрата – каза служителка на пловдивска фирма, която се намира на сравнително висок етаж. Според пловдивчани, малките деца са се уплашили, най-вече от паниката на по-възрастните. Вторият трус бил „доста продължителен”, според граждани.
В Асеновград хора също са се паникьосали, особено възрастни и тези, които са по горните етажи. Според граждани – разместили са се предмети по секциите и бюрата, картини по стени, разклатили са се полюлеи, тези, които са били седнали, са усетили как под тях се мести столът и бюрото.
Споделяне във Facebook