Наказаха бодигарда с премиерското менчеПолк. Иван Георгиев не трябвало да изземва функциите на протокола
СОФИЯ. Полк. Иван Георгиев от Националната служба по охрана (НСО), който лисна менче с вода и здравец на новия премиер Бойко Борисов пред Народното събрание, отнесе наказание за жеста си.
"Повече отива на хора в носии да лискат менчета, а не на служители на Националната служба за охрана (НСО). Това не се вписва в нашия протокол, просто ние работим нещо различно", коментираха пред "Стандарт" от службата за охрана на властта. В деня на клетвата полк. Иван Георгиев, който е шеф на охраната в парламента, направи личен жест към току-що заклелия се министър-председател Бойко Борисов. Той му пожела успех и му лисна вода за късмет на изхода на парламента. Поводът - преди осем години Георгиев не допусна Генерала да влезе в сградата на Народното събрание. През 2001 г. сегашният премиер пробва да влезе заедно с лидера на НДСВ Симеон Сакскобургготски, но охраната го спря. Бойко отказа да остави на парадния вход пистолета си, в резултат на което държавните бодигардове не го допуснаха в сградата. Според гардовете в парламента Георгиев решил да лисне менчето в знак на извинение. А усмивката на новия премиер повече държавни охранители тълкуваха като знак за прошка. От НСО отказаха официален коментар какво е наказанието на полк. Иван Георгиев.
Милена МИНЧЕВА
Споделяне във Facebook